Kontaktpersoner studerandeservice

Här hittar du kontaktuppgifter och telefontider till studerandeservice på respektive UtbildningsCenter.


Medborgarplatsen UtbildningsCenter (alla kommuner Stockholms län, Håbo)

Telefon: 08-522 506 40
Telefontider måndag-fredag kl. 08.00-16.30 (lunchstängt kl. 12.00-13.00)
E-post: medborgarplatsen@kui.se


Fridhemsplan UtbildningsCenter (alla kommuner Stockholms län)

Telefon: 08-522 506 50
Telefontider: måndag-fredag kl. 08.00-16.30 (lunchstängt kl. 12.00-13.00)
E-post: stockholm@kui.se


Eskilstuna UtbildningsCenter (Eskilstuna, Strängnäs)

Telefon: 021-475 20 30
Telefontider måndag-fredag kl. 08.00-16.30 (lunchstängt kl. 12.00-13.00)
E-post: eskilstuna@kui.sestrangnas@kui.se


Katrineholm UtbildningsCenter (Katrineholm, Vingåker, Flen, Oxelösund, Nyköping)

Telefon: 021-475 20 30
Telefontider måndag-fredag kl. 08.00-16.30 (lunchstängt kl. 12.00-13.00)
E-post: katrineholm@kui.se, flen@kui.se

 


Linköping UtbildningsCenter (Linköping, Finspång, Åtvidaberg, Kil)

Telefontider måndag-fredag kl. 08.00-16.30 (lunchstängt kl. 12.00-13.00)
Telefon: 013-474 20 40
E-post: linkoping@kui.se


Växjö UtbildningsCenter (Växjö, Markaryd, Borås, Bollebygd, Herrljunga, Mark, Svenljunga, Tranemo, Ulricehamn och Vårgårda )

Telefon: 0470-606 60
Telefontider måndag-fredag kl. 08.00-16.30 (lunchstängt kl. 12.00-13.00)
E-post: vaxjo@kui.se


Uppsala UtbildningsCenter (Uppsala, Tierp, Östhammar)

Telefon: 018-474 88 80
Telefontider måndag-fredag kl. 08.00-16.30 (lunchstängt kl. 12.00-13.00)
E-post: uppsala@kui.se


Västerås UtbildningsCenter (Uppsala, Hallstahammar)

Telefon: 021-475 20 20
Telefontider måndag-fredag kl. 08.00-16.30 (lunchstängt kl. 12.00-13.00)
E-post: vasteras@kui.se


Falun UtbildningsCenter (Falun, Sandviken)

Telefon: 023-77 78 70
Telefontider måndag-fredag kl. 08.00-16.30 (lunchstängt kl. 12.00-13.00)
E-post: falun@kui.se